ثروت آفرینان جوان

Cory Nieves: داستان کودکی که به کمک مادرش مشهور شد

نام: Cory Nieves

سن شروع: ۶ سالگی

کسب و کار: تولید و فروش کوکی های شکلاتی از مواد ارگانیک

 

کوری نیوز پسر بچه بامزه و شیطونی است که در سال ۲۰۰۴ به دنیا آمد. او که به کمک مادر خود کار تولید و فروش کوکی های خوشمزه و شکلاتی را شروع کرد. اگرچه ثروت آفرینی او از سن ۶ سالگی بود، اما شروع کار او در زمینه تولید کوکی و شیرینی و فروش کوکی نبود. اولین فعالیت او در زمینه کسب درآمد فروش شکلات داغ و شربت لیموناد بود. اما خیلی زود با تولید کوکی های شکلاتی مشهور شد و شیرینی فروشی Mr Cory’s Cookies را راه اندازی کرد. با ما همراه باشید تا متوجه شوید مادر کوری چقدر در موفقیت او تاثیرگذار بوده است.

اولین قدم
اولین قدم کوری در راه کسب درآمد در سن ۶ سالگی بود. زمانی که او و مادرش در حومه شهر New Jersey در آمریکا زندگی می کردند، مادرش مجبور بود تا هر روز مسافت زیادی را برای رفتن به سر کار طی کند و نیاز شدیدی به ماشین داشت. آن ها در آن زمان خانواده ای فقیر بودند. به همین دلیل کوری تصمیم گرفت تا برای کمک به مادرش کسب درآمد کند. اولین کاری که کوری شروع کرد فروش شکلات داغ و لیموناد بود. او به کمک مادرش هر روز شکلات داغ و لیموناد درست کرده و می فروخت. بعد از چند ماه فروش او بسیار خوب شده بود و اهالی محل از کیفیت نوشیدنی های او بسیار راضی بودند.

 

از لیموناد تا کوکی، هم شکست و هم پیروزی
بعد از گذشت چند ماه از فروش لیموناد که فروش خوبی هم پیدا کرده بود، کوری مجبور به توقف تولید و فروش لیموناد شد. چرا که از طرف سازمان بهداشت به آنها اخطار جدی داده شده بود. آنها یا باید کلا تولید لیموناد را متوقف می کردند یا به دنبال یک مکان تجاری برای تولید و کسب استاندارد های لازم می بودند. از آنجایی که کوری و مادرش ذهنی خلاق و کارآفرین دارند، از این تغییر به بهترین نحو استفاده کردند.

اگرچه توقف تولید لیموناد به ظاهر شکست بزرگی برای کوری بود، اما همین تغییر باعث شد تا او و مادرش به فکر راه اندازی یک شیرینی فروشی کوچک با تمرکز بر پخت کوکی های شکلاتی بیافتند. آنها می دانستند که کوکی های شکلاتی در بین مردم طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل تصمیم گرفتند تا یک کارگاه کوچک شیرینی پزی راه اندازی کنند. از طرفی، راه اندازی کارگاه شیرینی پزی مشکلات مربوط به خودش را داشت. مهمترین مشکلی که سر راه کوری وجود دشت سن کم او بود. قانون کار به او اجازه کار یا استخدام رسمی را نمی داد. به همین دلیل، کوری تصمیم گرفت تا ابتدا به پخش کوکی ها کمک کند. اما چون گواهی نامه رانندگی هم نداشت مجبور بود تا کوکی های پخته شده را به کمک گاری و چرخ دستی جابجا کرده و به فروش برساند.

 

شکوفایی یک کارگاه کوچک و ساده
کارگاه شیرینی پزی کوری که دیگر با نام آقای کوری شناخته شده بود بعد از چند سال به سرعت رشد کرد. اگرچه آن ها همچنان تمرکز زیادی بر پخت کوکی دارند، اما در کنار آن کیک ها و شیرینی های دیگری هم تولید می کنند. اما شکوفایی آن ها دو دلیل بزرگ داشت. اولین دلیل بازاریابی خوب کوری و مادرش بود. کوری هر روز کوکی ها را به مناطق مختلف شهر می برد و بسیاری از مردم شهر از اخلاق خوب او و پشت کار زیادش تعریف می کردند. دومین دلیل شکوفایی آنها استفاده از مواد ارگانیک برای تولید شیرینی و کوکی است. شعار آنها تولید کوکی با بهترین مواد است و آنها همیشه به این شعار وفادار مانده اند.

 

مادری که از فرزندش یک برند ساخت!
امروز کوری تنها به عنوان یک شیرینی فروش شناخته نمی شود. او امروز یک چهره شناخته شده است که عمده شهرت او از طریق مادرش به دست آمده است. مادر کوری که به او Cookie mom می گویند، خود در یک پرورشگاه بزرگ شده است. او در سن ۱۶ سالگی از پرورشگاه فرار کرد و همیشه در حال دست و پنجه نرم کردن با فقر بوده است. او همیشه به تنهایی زندگی کرده و کوری را به تنهایی بزرگ کرده است.

مادر کوری همیشه می گوید: “نباید بگذاریم تا گذشته، آینده ما را به ما دیکته کند.”

مادر کوری زمانی که دید فرزندش نمی تواند از مزایای کار قانونی استفاده کند از او یک چهره محبوب ساخت (اینستاگرام کوری)، یا به عبارت دیگر از فرزندش یک برند ساخت. او بدون وقفه در شبکه های اجتماعی از عکس های فرزند خردسالش با لباس های شیک برای تبلیغ کوکی هایشان استفاده کرد. امروز کوری نه تنها به عنوان یک کارآفرین کوچک شناخته می شود، بلکه به عنوان یک مدل خردسال نیز شناخته شده است.

پشت کار و پشت کار
شیرینی پزی آقای کوری امروز یک کارگاه چند میلیون دلاری است که هم مشتری های زیادی داشته و هم به شرکت های بزرگ خدمت رسانی می کند. اگرچه آنها با تولید لیموناد شروع کردند، اما امروز کوری و مادرش به عنوان دو چهره برجسته و ثروت ساز در برنامه مختلف تلویزیونی ظاهر شده و از آن ها تقدیر شده است. آن ها در مصاحبه های مختلف مهمترین عامل موفقیت خود را پشت کار فراوان می دانند. زندگی سخت مادر کوری به او یاد داد که بدون تلاش و زحمت هیچ موفقیتی به دست نخواهد آمد و او به خوبی توانسته این ویژگی کلیدی را به فرزندش منتقل کند.

کودک آپ

نوشته شده توسط تیم کودک آپ

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن