ثروت آفرینان جوان

Yara Sayeh Shahidi: انگیزه های قوی برای موفقیت های بزرگ

نام: Yara Sayeh Shahidi

سن شروع: ۶ سالگی

کسب و کار: بازیگری و فعالیت های سیاسی و اجتماعی

 

یارا سایه شهیدی دختر نوجوانی است که از سن ۶ سالگی وارد حرفه بازیگری شد. او از پدری ایرانی و مادر آمریکایی متولد شده و علاوه بر بازیگری به عنوان مدل و فعال سیاسی و اجتماعی نیز شناخته می شود. او با بازی در یک سریال تلویزیونی کمدی شناخته شد و کم کم در مسیر بازیگری به موفقیت های زیادی دست یافت. یارا علاوه بر بازیگری به فعالیت های سیاسی و اجتماعی نیز علاقه بسیاری دارد و توانسته تا به امروز موفقیت های زیادی را نیز در این زمینه کسب کند.

 

شروع یک داستان خوش
یارا در سال ۲۰۰۰ در آمریکا در شهر مینسوتا متولد شد. پدر او افشین شهیدی یک عکاس معروف ایرانی ساکن آمریکا است. برادر کوچکتر یارا هم در حرفه مدلینگ فعالیت می کند. یارا در کودکی آرزو داشت زمانی که بزرگ شد مشاور جنایی اف بی آی شود، هرچند که این رویا هیچ وقت به واقعیت تبدیل نشد. او عاشق کتاب های کامیک به خصوص کامیک های سری X-Men است.

 یارا اولین بار در سن ۶ سالگی در برنامه های تبلیغاتی شرکت های مختلف مثل مک دونالد و دیزنی شرکت کرد. اما اولین کار بازیگری او که باعث شناخته شدنش شد، بازی او در یک سریال تلویزیونی به اسم Black-ish بود. او با بازی در این سریال توانست خود را به خوبی در جامعه سینمایی نمایان کند؛ چرا که از ابتدا استعداد خوبی در بازیگری داست.

 

اولین فیلم سینمایی
اگرچه اولین قدم یارا در حرفه بازیگری بازی در سریال تلویزیونی Black-ish بود، اما اولین قدم بزرگ او در مسیر موفقیت بازی در فیلم Imagine That در سال ۲۰۰۹ در کنار شخصیت معروف سینمای آمریکا ادی مورفی بود. یارا با بازی در این فیلم موفق به کاندید دریافت جایزه  جشنواره بهترین بازیگر جوان شد. بعد از بازی در این فیلم، تا سال ۲۰۱۸، یارا در پنج فیلم دیگر در نقش های مختلف بازی کرد. او همچنین در سال ۲۰۱۴ برنده جایزه جشنواره NAACP Image Award به عنوان بهترین بازیگر زن در نقش مکمل شد. او تا سال ۲۰۱۸ مجموعا در ۱۷ سریال نیز بازی کرده است که برای نوجوانی در این سن یک رکورد به حساب می آید.

 

فقط بازیگری؟
اگرچه حرفه اصلی یارا بازیگری است، اما او در کنار بازیگری، در صنعت مدلینگ نیز فعالیت داشته و خود را یک فعال سیاسی-اجتماعی نیز می داند. او در سال ۲۰۱۶ در سن ۱۶ سالگی با آژانس مدلینگ New York’s Women Management قرارداد امضا کرد. او می گوید امیدوار است از این راه بتواند تنوع نژادی و زیبایی های نژادی را به همگان نشان دهد. او همواره در حال تلاش برای تغییر افکار نژاد پرستانه بوده است.

 از نظر یارا بدترین ویژگی که یک انسان می تواند داشته باشد نژاد پرستی است.

اما علاوه بر حرفه بازیگری و مدلینگ، او به تازگی در زمینه های اجتماعی و سیاسی فعالیت های مهمی را آغاز کرده است. او به تازگی یک موسسه اجتماعی مخصوص نوجوانان تشکیل داده است (Eighteenx18) که هدف آن ترویج آگاهی های سیاسی در بین نوجوانان است. او امیدوار است که بتواند از این طریق افرادی با دانش سیاسی بالایی را برای جامعه آینده آمریکا تربیت کند. فعالیت های او از حمایت های خوبی از طرف همسر رییس جمهور سابق آمریکا باراک اوباما برخوردار شده است. خانواده اوباما معرفی نامه لازم را برای یارا به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه هاروارد که برترین دانشگاه جهان است برای او تهیه کردند.

 

خانواده شهیدی در کنار باراک اوباما رییس جمهور سابق آمریکا و همسرش میشل اوباما

 

انگیزه قوی، موفقیت زیاد
یارا با ایفای نقش های کوتاه در برنامه های تبلیغاتی مختلف متوجه علاقه و استعداد خود در حرف بازیگری شد. اولین قدم او در راه موفقیت در سن ۶ سالگی برای ایفای نقش در سریال های مختلف بود. او امروز یک چهره معروف سینمایی و یک مدل معروف است (اینستاگرام یارا). او همیشه موفقیتش را مدیون انگیزه قوی خود می داند. او می گوید تبعیض های بسیاری در دنیا در بین نژاد های مختلف وجود دارد. به همین دلیل، از بین بردن افکار منفی و تخریب کننده را بزرگترین انگیزه خود هم در بازیگری و هم در فعالیت های اجتماعی-سیاسی اش می داند.

او امروز در سن ۱۸ سالگی به فکر ساختن جامعه ای سالم در آینده برای خود و هم سن های خود است. انگیزه فراوان او در ایجاد آگاهی در بین مردم باعث شده تا او حتی در حرفه بازیگری هم در نقش هایی بازی کند که در بین مردم از جایگاهی خاصی برخوردار هستند. یارا اگرچه هنوز در ابتدای راه موفقیت است اما توانسته تا به امروز درآمدهای بسیاری را هم از صنعت مد و هم از صنعت بازیگری کسب کند.

کودک آپ

نوشته شده توسط تیم کودک آپ

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن