هوش های 9 گانهوالدین هوشمند

هوش هستی گرا

معرفی هوش هستی گرا و روش تقویت این هوش در فرزندمان

هوش هستی گرا :

افرادی که دارای این هوش هستند، تمایل به طرح و جست و جوی پاسخ به پرسش های بزرگ و بنیادین، درباره وجود خود و هستی دارند و هم چنین توانایی و قابلیتی خاص در درک دیگران و جهان اطراف و رعایت قوانین اخلاقی و ارزش های اجتماعی در جامعه دارند.

این افراد نگاه عمیق تری به زندگی دارند، مجذوب سوالات زندگی، مرگ و جهان پس از مرگ می شوند؛ می توانند ماورای احساسات و پدیده ها را توضیح دهند. تمایل دارند در عالم معنا باشند.

این افراد دارای تصوری عمیق از زندگی و یا سوالات بزرگتری درباره هستی انسان مانند زندگی و چرا متولد می شویم، چرا میمیریم و یا ما چطور اینجا هستیم مطرح می کنند.

 

افراد مشهوری که دارای هوش هستی گرای بالایی هستند، عبارتند از :

  • قیاس دین جمشید کاشانی
  • ابوعلی سینا
  • سقراط

 

مشاغلی که برای افراد دارای هوش هستی گرا مناسب می باشد عبارتند از :

  • روحانی
  • رهبر
  • کیهان شناس
  • فیلسوف
  • مربی مدیتیشن

 

شما می توانید فایل صوتی معرفی هوش هستی گرا را در این قسمت گوش کنید :

 

روش تقویت هوش هستی گرا :

والدین گرامی توجه داشته باشید که فرزند شما در هر یک از هوش های ۹ گانه، نقاط ضعف و قوتی دارد. بنابراین لازم است شما انواع هوش های ۹ گانه را بشناسید و هوش های قوی و ضعیف را در فرزندتان شناسایی کرده و اقداماتی را جهت جبران نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت هوش های ۹ گانه او انجام دهید که این امر باعث شکوفایی سریع تر استعداد فرزند شما خواهد شد.

جهت تقویت و افزایش “هوش هستی گرا” ، بهترین روش انجام فعالیت هایی در قالب بازی با فرزندتان می باشد. در این راستا محصول فوق العاده کاربردی «ویتامین کیو»  با ارائه بازی های ساده اما کاربردی می تواند بسیار راهگشا و موثر باشد. بازی های مرتبط با “هوش هستی گرا” به صورت هدفمند طراحی شده که تاثیر بسزایی در موفقیت فرزندان شما در آینده خواهد داشت.

توجه : بدیهی است بهترین زمان برای رشد ذهنی و تقویت هوش های ۹ گانه، سنین کودکی (بخصوص از ۰ تا ۷ سالگی) می باشد که مغز فرزند شما در حال رشد و تکامل است. پس نباید زمان را از دست داد …

در ادامه جهت آشنایی بیشتر شما والدین عزیز با محصول «ویتامین کیو»، یک نمونه از بازی های تقویت “هوش هستی گرا” را در ادامه قرار داده ایم. 

کودک آپ

نوشته شده توسط تیم تحقیقاتی کودک آپ

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن