ثروت آفرینان جوان

Rachel Ziets: از دوره کارآفرینی تا فروش محصولات ورزشی

نام: Rachel Ziets
سن شروع: ۱۶ سالگی
کسب و کار: تولید و فروش محصولات ورزش lacrosse

 

Rachel Zietz در کالیفرنیا به دنیا آمد و در خانواده ای کارآفرین رشد کرد. پدر او Sam Zietz مدیر عامل شرکت TouchSuite بوده و مادر او Sheila Zietz در حرفه وکالت تجاری برای شرکت های بزرگ فعالیت می کند. برادر Rachel هم مثل خودش یک کارآفرین است. برادر او مدیر عامل یک شرکت بزرگ است که کنسول های بازی را اجاره می دهد.

علاقه Rachel برای تاسیس شرکت Gladiator Lacrosse از علاقه او به ورزش lacrosse سرچشمه می گیرد. او از سال پنجم مدرسه شروع به فعالیت در این رشته ورزشی کرد. البته قبل از کشف علاقه اش به این ورزش، Rachel به ورزش های دیگری مثل بسکتبال و تنیس هم علاقه نشان داده بود اما در نهایت دریافت که ورزش lacrosse همان ورزشی است که او بسیار دوست دارد.

 

ایده از کجا اومد؟
زمانی که در سال هفتم مدرسه در حال تحصیل بودم در یک دوره ۳۳ هفته ای آموزش کارآفرینی برای نوجوانان شرکت کردم. من در آن زمان پول خیلی زیادی را برای خرید تجهیزات تمرین ورزش lacrosse داده بودم. متاسفانه با وجود پول های هنگفتی که خرج می کردم، تجهیزاتی که می خریدم اصلا کیفیت خوبی نداشته و دوام خیلی کمی داشتند. به همین دلیل تصمیم گرفتم که وسایل تمرین این ورزش نوپا را خودم بسازم؛ با کیفیت بهتر و دوام بیشتر. اون دوره کارآفرینی به من برای رسیدن به این هدف خیلی کمک کرد.

 

کی شروع شد؟
میشه گفت که شروع شرکت در سال ۲۰۱۲ زمانی که ۱۶ سال داشتم، بعد از اتمام دوره کارآفرینی بود. در سال ۲۰۱۳ من محصولات مورد نظرم را طراحی کردم و به تولید کنندگان چینی سفارش دادم. در سال ۲۰۱۴ اولین محصولاتم را بعد از وارد کردن، در معرض فروش گذاشتم.

 

اولین شکست یا اولین پیروزی؟
۲ سال بعد از شروع فروش محصولاتم، توسط یک برنامه تلویزیونی به نام Shark Tank با تعدادی از سرمایه گذارها آشنا شدم. من محصولاتم، اهدافم و همچنین برنامه هایم برای آینده را برای سرمایه گذارها شرح دادم. زمانی که به برنامه دعوت شدم تنها دو محصول برای ارایه داشتم، اما برای آنها توضیح دادم که هدفم ارایه بیشتر از ۱۰ محصول در زمینه ورزش lacrosse در آینده نزدیک است و سرمایه گذاری آنها می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

من از سرمایه گذارهایی که در برنامه شرکت کرده بودند درخواست ۱۰۰ هزار دلار در ازای ۱۵ درصد شرکت را دادم. این میزان پول برای گسترش کسب و کارم بسیار مفید بود، اما متاسفانه هیچ کدام از سرمایه گذار ها موافقت نکردند و من در آن روز شکست خوردم.

با این جود، بعد از گذشت چند ماه من متوجه شدم که به دو دلیل در آن روز شکست نخوردم! اولین دلیل اینکه بعد از پخش آن برنامه آمار بازدید از سایت محصولاتم چند برابر شد و درخواست های خرید محصولات بسیار بیشتر از قبل از شد. در حقیقت حضور من در آن برنامه تبلیغ بسیار خوبی برای محصولاتم بود. همچنین حرف های سرمایه گذار ها در آن روز اهداف من را بزرگ تر کرد و باعث شد من به فکر توسعه جنبه های دیگر کسب و کارم باشم. دلیل دوم اینکه من هنوز هم مالک ۱۰۰ درصد شرکت خودم هستم. اگر سرمایه گذارها درخواست من را قبول می کردند، مجبور بودم که ۱۵ درصد از شرکت را به آن ها بدهم. اما امروز، هم فروش خوبی دارم و هم مالک کل شرکت هستم. در حقیقت من در آن روز نه تنها شکست نخوردم، بلکه آن برنامه یکی از پله های ترقی من بود.

 

درس بگیریم
آموزش های بیرون از مدرسه در زمینه کارآفرینی مهمترین عامل پیروزی Rachel بوده است. اگرچه او به ورزش lacrosse علاقه زیادی داشت اما فکر تولید وسایل تمرین، زمانی به ذهن او خطور کرد که او در یک دوره کارآفرینی شرکت کرد. او در این دوره یاد گرفت که چگونه مشکلات موجود در اطراف خود را شناسایی کرده و به فکر تولید محصول یا خدمات برای آن مشکل بیوفتد. مشکلی که وجود داشت، نبود وسایل تمرینی بادوام بود و او با ساخت وسایل تمرینی با کیفیت این مشکل را حل کرد. امروز او صاحب شرکت چند میلیون دلاری Gladiator Lacrosse است و محصولات خود را به سرتاسر دنیا می فروشد.

 

ورزش lacrosse یک ورزش نو پا است که ریشه در مراسم ها و بازی های بومیان آمریکا دارد.

کودک آپ

نوشته شده توسط تیم کودک آپ

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن